LTD056EV7F00

| Panel Model | LTD056EV7F00 |
|---|---|
| Panel Brand | Toshiba Mobile Display |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.6 inch, 1280×800 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTD056EV7F00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Transmissive |
| Active Area | 120.96×75.6 mm |
| Outline | 147.5×96.05×5 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 70 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 25 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Toshiba Mobile Display LTD056EV7F00.
Toshiba Mobile Display LTD056EV7F00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Toshiba Mobile Display LTD056EV7F00 pdf datasheet or detailed specifications of the Toshiba Mobile Display LTD056EV7F00 or other Toshiba Mobile Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Toshiba Mobile Display LTD056EV7F00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Toshiba Mobile Display LTD056EV7F00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Toshiba Mobile Display LTD056EV7F00 pdf datasheet or detailed specifications of the Toshiba Mobile Display LTD056EV7F00 or other Toshiba Mobile Display LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Toshiba Mobile Display LTD056EV7F00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTD056EV7F00"
- Toshiba Mobile Display LTD056EV7F00
- LTD056EV7F00 datasheet
- LTD056EV7F00 image
- LTD056EV7F00 price
- LTD056EV7F00 distributor
