Overview
Specification
LTM104EA5S

LTM104EA5S Basic Information
| Panel Model | LTM104EA5S |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,10.4 inch, 1024×768 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM104EA5S Price | Request Price & Lead Time |
LTM104EA5S Mechanical Features
| Dot Resolution | 1024(RGB)×768 (XGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 123 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.0685×0.2055 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2055×0.2055 mm (H×V) |
| Active Area | 210.432×157.824 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LTM104EA5S Optical Features
| Sunlight Readable | N |
|---|
