LTM10C209A

| Panel Model | LTM10C209A |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTM10C209A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 211.2×158.4 mm |
| Outline | 265×188.8×12 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 50/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TOSHIBA LTM10C209A.
TOSHIBA LTM10C209A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM10C209A pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM10C209A or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM10C209A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TOSHIBA LTM10C209A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TOSHIBA LTM10C209A pdf datasheet or detailed specifications of the TOSHIBA LTM10C209A or other TOSHIBA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TOSHIBA LTM10C209A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTM10C209A"
- TOSHIBA LTM10C209A
- LTM10C209A datasheet
- LTM10C209A image
- LTM10C209A price
- LTM10C209A distributor
