Overview
Specification
LTM10C348F

LTM10C348F Basic Information
| Panel Model | LTM10C348F |
|---|---|
| Panel Brand | TOSHIBA |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,10.4 inch, 800×600 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTM10C348F Price | Request Price & Lead Time |
| Operating Temperature | 0 ~ 50 °C |
| Storage Temperature | -20 ~ 60 °C |
LTM10C348F Mechanical Features
| Dot Resolution | 800(RGB)×600 (SVGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 96 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.088×0.264 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.264×0.264 mm (H×V) |
| Active Area | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LTM10C348F Optical Features
| Sunlight Readable | N |
|---|
LTM10C348F Electronics Feature
| Vertical Frequency | 60Hz |
|---|
