Overview
Specification
LTM170E4

LTM170E4 Basic Information
| Panel Model | LTM170E4 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,17.0 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTM170E4 Price | Request Price & Lead Time |
LTM170E4 Mechanical Features
| Dot Resolution | 1280(RGB)×1024 (SXGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 96 PPI |
| Aspect Ratio | 5:4 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.088×0.264 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.264×0.264 mm (H×V) |
| Active Area | 337.92×270.336 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
LTM170E4 Optical Features
| Display Mode | Transmissive |
|---|---|
| Sunlight Readable | N |
LTM170E4 Backlight System
| Lamp Type | CCFL |
|---|
