LTP280QV-E01

| Panel Model | LTP280QV-E01 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTP280QV-E01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 52.9×71.7×4.75 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.)(Transmissive) 6:1 (Typ.)(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 30% |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 50/40/40/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 61 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0/15/-10V (Typ.)(DVDD/AVDD/VON/VOFF) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTP280QV-E01.
SAMSUNG LTP280QV-E01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP280QV-E01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP280QV-E01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP280QV-E01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTP280QV-E01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP280QV-E01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP280QV-E01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP280QV-E01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTP280QV-E01"
- SAMSUNG LTP280QV-E01
- LTP280QV-E01 datasheet
- LTP280QV-E01 image
- LTP280QV-E01 price
- LTP280QV-E01 distributor
