LTP350QV-E06

| Panel Model | LTP350QV-E06 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTP350QV-E06 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 53.64×71.52 mm |
| Outline | 64.3×87.1×4.85 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 80:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 40 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 40/40/25/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(DVDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTP350QV-E06.
SAMSUNG LTP350QV-E06 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP350QV-E06 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP350QV-E06 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP350QV-E06 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTP350QV-E06 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTP350QV-E06 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTP350QV-E06 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTP350QV-E06 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTP350QV-E06"
- SAMSUNG LTP350QV-E06
- LTP350QV-E06 datasheet
- LTP350QV-E06 image
- LTP350QV-E06 price
- LTP350QV-E06 distributor
