LTS480WS-C01

| Panel Model | LTS480WS-C01 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.8 inch, 1024×600 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| LTS480WS-C01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, TMR |
| Active Area | 104.45×61.2 mm |
| Outline | 112.05×73.26 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 28 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/55/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 5S1P+6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 28 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTS480WS-C01.
SAMSUNG LTS480WS-C01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTS480WS-C01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTS480WS-C01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTS480WS-C01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTS480WS-C01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTS480WS-C01 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTS480WS-C01 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTS480WS-C01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTS480WS-C01"
- SAMSUNG LTS480WS-C01
- LTS480WS-C01 datasheet
- LTS480WS-C01 image
- LTS480WS-C01 price
- LTS480WS-C01 distributor

