LTV350QV-F07

| Panel Model | LTV350QV-F07 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTV350QV-F07 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | PVA, Normally Black, TMR |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9×3.35 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 64 pins |
| Input Voltage | 3.2/3.2V (Typ.)(VCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTV350QV-F07.
SAMSUNG LTV350QV-F07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTV350QV-F07 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTV350QV-F07 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTV350QV-F07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTV350QV-F07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTV350QV-F07 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTV350QV-F07 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTV350QV-F07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTV350QV-F07"
- SAMSUNG LTV350QV-F07
- LTV350QV-F07 datasheet
- LTV350QV-F07 image
- LTV350QV-F07 price
- LTV350QV-F07 distributor
