LTY460WS-LH2

| Panel Model | LTY460WS-LH2 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,46 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTY460WS-LH2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | SPVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1018.35×572.544 mm |
| Outline | 1083×627×58.1 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 41%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 90% |
| Response Time | 10/6 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 24 pcs CCFL Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 41 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTY460WS-LH2.
SAMSUNG LTY460WS-LH2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY460WS-LH2 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY460WS-LH2 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY460WS-LH2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTY460WS-LH2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY460WS-LH2 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY460WS-LH2 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY460WS-LH2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTY460WS-LH2"
- SAMSUNG LTY460WS-LH2
- LTY460WS-LH2 datasheet
- LTY460WS-LH2 image
- LTY460WS-LH2 price
- LTY460WS-LH2 distributor

