LTY520HB07
| Panel Model | LTY520HB07 |
|---|---|
| Panel Brand | S-LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,52 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTY520HB07 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1152×648 mm |
| Outline | 1226×719.2 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 14%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , CIE1931 90% |
| Response Time | 15/6 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 24 pcs CCFL Embedded (Balance board) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 6/8-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of S-LCD LTY520HB07.
S-LCD LTY520HB07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the S-LCD LTY520HB07 pdf datasheet or detailed specifications of the S-LCD LTY520HB07 or other S-LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from S-LCD LTY520HB07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
S-LCD LTY520HB07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the S-LCD LTY520HB07 pdf datasheet or detailed specifications of the S-LCD LTY520HB07 or other S-LCD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from S-LCD LTY520HB07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTY520HB07"
- S-LCD LTY520HB07
- LTY520HB07 datasheet
- LTY520HB07 image
- LTY520HB07 price
- LTY520HB07 distributor

