LTY550HJ02

| Panel Model | LTY550HJ02 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTY550HJ02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | S-PVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1209.6×680.4 mm |
| Outline | 1253.6×729.4×25.3 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 4.5%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (8-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72% |
| Response Time | 12/6 (Typ.)(Tr/Td); 6.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz (60Hz Input) |
| Lamp Type | 2 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG LTY550HJ02.
SAMSUNG LTY550HJ02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY550HJ02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY550HJ02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY550HJ02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG LTY550HJ02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG LTY550HJ02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG LTY550HJ02 or other SAMSUNG LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG LTY550HJ02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LTY550HJ02"
- SAMSUNG LTY550HJ02
- LTY550HJ02 datasheet
- LTY550HJ02 image
- LTY550HJ02 price
- LTY550HJ02 distributor

