Overview
Specification
LTZ460HA04
LTZ460HA04 Basic Information
| Panel Model | LTZ460HA04 |
|---|---|
| Panel Brand | S-LCD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,46 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LTZ460HA04 Price | Request Price & Lead Time |
LTZ460HA04 Mechanical Features
| Dot Resolution | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 47 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.17675×0.53025 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.53025×0.53025 mm (H×V) |
| Active Area | 1018.08×572.67 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
LTZ460HA04 Optical Features
| Sunlight Readable | N |
|---|
