LV057JC111
| Panel Model | LV057JC111 |
|---|---|
| Panel Brand | ChiHsin |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LV057JC111 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 115.2×86.4 mm |
| Outline | 125×98.8×5.84 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 7S3P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3/8.4/15.0/-10.0V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of ChiHsin LV057JC111.
ChiHsin LV057JC111 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LV057JC111 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LV057JC111 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LV057JC111 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
ChiHsin LV057JC111 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the ChiHsin LV057JC111 pdf datasheet or detailed specifications of the ChiHsin LV057JC111 or other ChiHsin LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from ChiHsin LV057JC111 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LV057JC111"
- ChiHsin LV057JC111
- LV057JC111 datasheet
- LV057JC111 image
- LV057JC111 price
- LV057JC111 distributor
