LW700AT9008

| Panel Model | LW700AT9008 |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| LW700AT9008 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104.44×5.5 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 45% |
| Response Time | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S8P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX LW700AT9008.
CHIMEI INNOLUX LW700AT9008 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX LW700AT9008 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX LW700AT9008 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX LW700AT9008 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX LW700AT9008 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX LW700AT9008 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX LW700AT9008 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX LW700AT9008 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "LW700AT9008"
- CHIMEI INNOLUX LW700AT9008
- LW700AT9008 datasheet
- LW700AT9008 image
- LW700AT9008 price
- LW700AT9008 distributor
