M185B1-L06

| Panel Model | M185B1-L06 |
|---|---|
| Panel Brand | CMO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,18.5 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| M185B1-L06 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 409.8×230.4 mm |
| Outline | 430.37×254.6×16.75 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72% |
| Response Time | 1.3/3.7 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CMO M185B1-L06.
CMO M185B1-L06 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO M185B1-L06 pdf datasheet or detailed specifications of the CMO M185B1-L06 or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO M185B1-L06 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CMO M185B1-L06 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO M185B1-L06 pdf datasheet or detailed specifications of the CMO M185B1-L06 or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO M185B1-L06 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "M185B1-L06"
- CMO M185B1-L06
- M185B1-L06 datasheet
- M185B1-L06 image
- M185B1-L06 price
- M185B1-L06 distributor

