M190A1-PS1

| Panel Model | M190A1-PS1 |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.0 inch, 1440×900 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| M190A1-PS1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 410.4×256.5 mm |
| Outline | 419.84×266.05 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | |
| Response Time | 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | RSDS (2 Channel) , 72 pins |
| Input Voltage | 13.2/13.8/14.4V (Min./Typ./Max.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX M190A1-PS1.
CHIMEI INNOLUX M190A1-PS1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX M190A1-PS1 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX M190A1-PS1 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX M190A1-PS1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX M190A1-PS1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX M190A1-PS1 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX M190A1-PS1 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX M190A1-PS1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "M190A1-PS1"
- CHIMEI INNOLUX M190A1-PS1
- M190A1-PS1 datasheet
- M190A1-PS1 image
- M190A1-PS1 price
- M190A1-PS1 distributor

