Overview
Specification
M200HJJ-L20

M200HJJ-L20 Basic Information
| Panel Model | M200HJJ-L20 |
|---|---|
| Panel Brand | INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.5 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| M200HJJ-L20 Price | Request Price & Lead Time |
| Operating Temperature | 0 ~ 50 °C |
| Storage Temperature | -20 ~ 60 °C |
| Remarks | Energy Star 7.0 Compliance |
M200HJJ-L20 Mechanical Features
| Dot Resolution | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 112 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.0755×0.221 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2265×0.221 mm (H×V) |
| Weight | 1.47±0.08Kgs |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Active Area | 434.88×238.68 mm (H×V) |
| Bezel Area | 438.18×241.98 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 459.8×263 mm (H×V) |
| Outline Depth | 8.87/11.82 (Typ./Max.) mm |
| Holes & Brackets | Side mounting holes (7-M3) on right, up, down bezel |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
M200HJJ-L20 Optical Features
| Display Mode | MVA, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Brightness | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 3000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Display Color | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Viewing Direction | Symmetry |
| White color Chromaticity | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| White Variation | 1.33/1.39 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sunlight Readable | N |
M200HJJ-L20 Electronics Feature
| Vertical Frequency | 60Hz |
|---|---|
| Reverse Scan | No |
| Total Power Consumption | 18.1W (Max.) |
M200HJJ-L20 Backlight System
| Lamp Position | Edge light type (Left side) |
|---|---|
| Lamp Type | WLED |
| Lamp Life Time | 30K(Min.) (Hours) |
| Lamp Voltage | 28.8±2.7V |
| Lamp Current | 100±6mA |
| Lamps Power Consumption | 11.52/12.6W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Interface Position | |
| Lamp Driver Board | No |
M200HJJ-L20 Signal Interface
| Signal Category | LVDS |
|---|---|
| Signal Class | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Input Voltage for Panel | 5.0V (Typ.) |
| Input Current for Panel | 0.7/0.83A (Typ./Max.) |
| Panel Power Consumption | 4.6/5.5W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Interface Position | |
| Signal Interface | P-TWO - 187098-30091, Pitch:1.0 mm, Pin:30 pins |
