M201EW02 VC

| Panel Model | M201EW02 VC |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 1680×1050 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| M201EW02 VC Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 433.44×270.9 mm |
| Outline | 459.4×296.4×17.1 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 92% |
| Response Time | 3.6/1.4 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO M201EW02 VC.
AUO M201EW02 VC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO M201EW02 VC pdf datasheet or detailed specifications of the AUO M201EW02 VC or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO M201EW02 VC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO M201EW02 VC are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO M201EW02 VC pdf datasheet or detailed specifications of the AUO M201EW02 VC or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO M201EW02 VC distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "M201EW02 VC"
- AUO M201EW02 VC
- M201EW02 VC datasheet
- M201EW02 VC image
- M201EW02 VC price
- M201EW02 VC distributor

