N080XCG-L21

| Panel Model | N080XCG-L21 |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| N080XCG-L21 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 162.048×121.536 mm |
| Outline | 183×141×2.9 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 13/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/10.6V (Typ.)(VDD/AVDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX N080XCG-L21.
CHIMEI INNOLUX N080XCG-L21 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX N080XCG-L21 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX N080XCG-L21 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX N080XCG-L21 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX N080XCG-L21 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX N080XCG-L21 pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX N080XCG-L21 or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX N080XCG-L21 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "N080XCG-L21"
- CHIMEI INNOLUX N080XCG-L21
- N080XCG-L21 datasheet
- N080XCG-L21 image
- N080XCG-L21 price
- N080XCG-L21 distributor
