N141X201

| Panel Model | N141X201 |
|---|---|
| Panel Brand | CMO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,14.1 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| N141X201 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 285.696×214.272 mm |
| Outline | 298.5×227.5×6.1 mm |
| Shape Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 47% |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CMO N141X201.
CMO N141X201 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO N141X201 pdf datasheet or detailed specifications of the CMO N141X201 or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO N141X201 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CMO N141X201 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO N141X201 pdf datasheet or detailed specifications of the CMO N141X201 or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO N141X201 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "N141X201"
- CMO N141X201
- N141X201 datasheet
- N141X201 image
- N141X201 price
- N141X201 distributor

