NL10276BC13-01D

| Panel Model | NL10276BC13-01D |
|---|---|
| Panel Brand | NEC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| NL10276BC13-01D Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 132.096×99.072 mm |
| Outline | 153×118 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of NEC NL10276BC13-01D.
NEC NL10276BC13-01D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL10276BC13-01D pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL10276BC13-01D or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL10276BC13-01D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
NEC NL10276BC13-01D are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL10276BC13-01D pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL10276BC13-01D or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL10276BC13-01D distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NL10276BC13-01D"
- NEC NL10276BC13-01D
- NL10276BC13-01D datasheet
- NL10276BC13-01D image
- NL10276BC13-01D price
- NL10276BC13-01D distributor

