NL10276BC20-07Y

| Panel Model | NL10276BC20-07Y |
|---|---|
| Panel Brand | NEC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 768×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| NL10276BC20-07Y Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 157.824×210.432 mm |
| Outline | 185.1×243 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 40% |
| Response Time | 15/40 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/35/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of NEC NL10276BC20-07Y.
NEC NL10276BC20-07Y are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL10276BC20-07Y pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL10276BC20-07Y or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL10276BC20-07Y distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
NEC NL10276BC20-07Y are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL10276BC20-07Y pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL10276BC20-07Y or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL10276BC20-07Y distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NL10276BC20-07Y"
- NEC NL10276BC20-07Y
- NL10276BC20-07Y datasheet
- NL10276BC20-07Y image
- NL10276BC20-07Y price
- NL10276BC20-07Y distributor

