NL2432HC17-10B

| Panel Model | NL2432HC17-10B |
|---|---|
| Panel Brand | NEC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.7 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| NL2432HC17-10B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Transmissive |
| Active Area | 41.04×54.72 mm |
| Outline | 50.54×68.62 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 8/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/60/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) + SPI , 45 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of NEC NL2432HC17-10B.
NEC NL2432HC17-10B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL2432HC17-10B pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL2432HC17-10B or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL2432HC17-10B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
NEC NL2432HC17-10B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL2432HC17-10B pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL2432HC17-10B or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL2432HC17-10B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NL2432HC17-10B"
- NEC NL2432HC17-10B
- NL2432HC17-10B datasheet
- NL2432HC17-10B image
- NL2432HC17-10B price
- NL2432HC17-10B distributor

