NL4827HC19-05A

| Panel Model | NL4827HC19-05A |
|---|---|
| Panel Brand | NEC |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| NL4827HC19-05A Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 8/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 8-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 3.0/5.0V (Typ.)(VCC/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of NEC NL4827HC19-05A.
NEC NL4827HC19-05A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL4827HC19-05A pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL4827HC19-05A or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL4827HC19-05A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
NEC NL4827HC19-05A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NEC NL4827HC19-05A pdf datasheet or detailed specifications of the NEC NL4827HC19-05A or other NEC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NEC NL4827HC19-05A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NL4827HC19-05A"
- NEC NL4827HC19-05A
- NL4827HC19-05A datasheet
- NL4827HC19-05A image
- NL4827HC19-05A price
- NL4827HC19-05A distributor
