NL8048AC21-01F

| Panel Model | NL8048AC21-01F |
|---|---|
| Panel Brand | NLT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| NL8048AC21-01F Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 174×104.4 mm |
| Outline | 192×122×9.4 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 3/5 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of NLT NL8048AC21-01F.
NLT NL8048AC21-01F are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NLT NL8048AC21-01F pdf datasheet or detailed specifications of the NLT NL8048AC21-01F or other NLT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NLT NL8048AC21-01F distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
NLT NL8048AC21-01F are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the NLT NL8048AC21-01F pdf datasheet or detailed specifications of the NLT NL8048AC21-01F or other NLT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from NLT NL8048AC21-01F distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "NL8048AC21-01F"
- NLT NL8048AC21-01F
- NL8048AC21-01F datasheet
- NL8048AC21-01F image
- NL8048AC21-01F price
- NL8048AC21-01F distributor

