Overview
Specification
OEL9M0064-R-E
OEL9M0064-R-E Basic Information
| Panel Model | OEL9M0064-R-E |
|---|---|
| Panel Brand | TRULY |
| Descrition | PM-OLED ,2.0 inch, 128×32 |
| Panel Type | PM-OLED |
| OEL9M0064-R-E Price | Request Price & Lead Time |
| Operating Temperature | -30 ~ 80 °C |
| Storage Temperature | -40 ~ 85 °C |
OEL9M0064-R-E Mechanical Features
| Dot Resolution | 128×32 |
|---|---|
| Pixel Configuration | Rectangle |
| Pixel Density | 64 PPI |
| Aspect Ratio | >3:1 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.395×0.335 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.395×0.335 mm (H×V) |
| Weight | 3.6g (Max.) |
| Active Area | 50.535×10.695 mm (H×V) |
| Bezel Area | 52.53×12.69 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 59×18.86 mm (H×V) |
| Outline Depth | 1.5±0.1 mm |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
OEL9M0064-R-E Optical Features
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Min.) (Transmissive) |
|---|---|
| Display Color | Mono(Red) (1-bit) |
| Response Time | 0.02/0.02 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Viewing Direction | Symmetry |
| Sunlight Readable | N |
OEL9M0064-R-E Electronics Feature
| Vertical Frequency | 100Hz |
|---|---|
| Driver IC | TAB Built-in SSD1305T7R1 |
| Driving Method | Duty: 1/32 |
OEL9M0064-R-E Backlight System
| Lamp Type | self |
|---|
OEL9M0064-R-E Signal Interface
| Signal Category | CPU/SPI/I²C |
|---|---|
| Signal Class | 8-bit 6800/8080 parallel, SPI, I²C |
| Interface Type | FPC |
