Overview
Specification
OEL9M0078-R-E
OEL9M0078-R-E Basic Information
| Panel Model | OEL9M0078-R-E |
|---|---|
| Panel Brand | TRULY |
| Descrition | PM-OLED ,1.45 inch, 132×16 |
| Panel Type | PM-OLED |
| OEL9M0078-R-E Price | Request Price & Lead Time |
OEL9M0078-R-E Mechanical Features
| Dot Resolution | 132×16 |
|---|---|
| Pixel Density | 92 PPI |
| Aspect Ratio | >3:1 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.276×0.29 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.276×0.29 mm (H×V) |
| Active Area | 36.412×4.62 mm (H×V) |
| Bezel Area | 38.412×6.62 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 43.06×11.75 mm (H×V) |
| Outline Depth | 1.5±0.1 mm |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
OEL9M0078-R-E Optical Features
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Min.) (Transmissive) |
|---|---|
| Display Color | Mono(Red) (1-bit) |
| Response Time | 0.02/0.02 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Sunlight Readable | N |
OEL9M0078-R-E Electronics Feature
| Driver IC | TAB Built-in SSD1305T7R1 |
|---|---|
| Driving Method | Duty: 1/16 |
OEL9M0078-R-E Backlight System
| Lamp Type | self |
|---|
OEL9M0078-R-E Signal Interface
| Signal Category | CPU/SPI/I²C |
|---|---|
| Signal Class | CPU/SPI/I²C |
| Interface Type | FPC |
