Overview
Specification
OEL9M0082-R-E
OEL9M0082-R-E Basic Information
| Panel Model | OEL9M0082-R-E |
|---|---|
| Panel Brand | TRULY |
| Descrition | PM-OLED ,1.1 inch, 128×128 |
| Panel Type | PM-OLED |
| OEL9M0082-R-E Price | Request Price & Lead Time |
| Operating Temperature | -20 ~ 70 °C |
| Storage Temperature | -30 ~ 80 °C |
OEL9M0082-R-E Mechanical Features
| Dot Resolution | 128×128 |
|---|---|
| Pixel Configuration | Rectangle |
| Pixel Density | 112 PPI |
| Aspect Ratio | 1:1 (H:V) |
| Form Factor | Flat Circular Display |
| Dot Pitch | 0.225×0.225 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.225×0.225 mm (H×V) |
| Active Area | 28.8×28.8 mm (H×V) |
| Bezel Area | 30.80×30.80 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 37.62×41.31 mm (H×V) |
| Outline Depth | 1.45±0.1 mm |
| Touch Panel | Without |
OEL9M0082-R-E Optical Features
| Brightness | 50 cd/m² (Typ.) |
|---|---|
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Min.) (Transmissive) |
| Display Color | Grayscale(R) (4-bit) |
| Response Time | 0.02/0.02 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.) (L/R/U/D) |
| Viewing Direction | Symmetry |
| Sunlight Readable | N |
OEL9M0082-R-E Electronics Feature
| Vertical Frequency | 100Hz |
|---|---|
| Total Power Consumption | 135/160mW (Typ./Max.) |
| Driver IC | COG Built-in SSD1329Z |
| Driving Method | Duty: 1/128 |
OEL9M0082-R-E Backlight System
| Lamp Type | self |
|---|---|
| Lamp Life Time | 20K(Min.) (Hours) |
OEL9M0082-R-E Signal Interface
| Signal Category | CPU/SPI |
|---|---|
| Signal Class | 8-bit 6800/8080 parallel, SPI |
| Input Voltage for Panel | 3.0/3.0/13.0V (Typ.)(VDD/VDDIO/VCC) |
| Interface Type | FPC |
