Overview
Specification
OEL9M0084-R-E
OEL9M0084-R-E Basic Information
| Panel Model | OEL9M0084-R-E |
|---|---|
| Panel Brand | TRULY |
| Descrition | PM-OLED ,0.91 inch, 128×32 |
| Panel Type | PM-OLED |
| OEL9M0084-R-E Price | Request Price & Lead Time |
| Operating Temperature | -20 ~ 70 °C |
| Storage Temperature | -30 ~ 80 °C |
OEL9M0084-R-E Mechanical Features
| Dot Resolution | 128×32 |
|---|---|
| Pixel Configuration | Rectangle |
| Pixel Density | 145 PPI |
| Aspect Ratio | >3:1 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.175×0.175 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.175×0.175 mm (H×V) |
| Weight | 1.2g (Max.) |
| Active Area | 22.38×5.58 mm (H×V) |
| Bezel Area | 24.38×7.58 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 30×11.5 mm (H×V) |
| Outline Depth | 1.45±0.1 mm |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
OEL9M0084-R-E Optical Features
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Min.) (Transmissive) |
|---|---|
| Display Color | Mono(Red) (1-bit) |
| Response Time | 0.02/0.02 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.) (L/R/U/D) |
| Viewing Direction | Symmetry |
| Sunlight Readable | N |
OEL9M0084-R-E Electronics Feature
| Vertical Frequency | 100Hz |
|---|---|
| Driver IC | COG Built-in SH1103G |
| Driving Method | Duty: 1/32 |
OEL9M0084-R-E Backlight System
| Lamp Type | self |
|---|
OEL9M0084-R-E Signal Interface
| Signal Category | CPU/SPI/I²C |
|---|---|
| Signal Class | 8-bit 6800/8080 parallel, SPI, I²C |
| Input Voltage for Panel | 3.0/3.7/10.0V (Typ.)(VDD1/VDD2/VPP) |
| Interface Type | FPC |
