P1924QC1
| Panel Model | P1924QC1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| P1924QC1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 40.7×57.46×0.9 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest R61505 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI P1924QC1.
PVI P1924QC1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI P1924QC1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI P1924QC1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI P1924QC1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI P1924QC1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI P1924QC1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI P1924QC1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI P1924QC1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "P1924QC1"
- PVI P1924QC1
- P1924QC1 datasheet
- P1924QC1 image
- P1924QC1 price
- P1924QC1 distributor

