PA079DS4
| Panel Model | PA079DS4 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.9 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PA079DS4 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 161.28×117.936 mm |
| Outline | 191.4×144.6 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 30/50 (Max.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/40/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Analog RGB + Composite Video (NTSC/PAL) , 20 pins |
| Input Voltage | 5/5/17/-15V (Typ.)(VCC/VDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PA079DS4.
PVI PA079DS4 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA079DS4 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA079DS4 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA079DS4 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PA079DS4 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PA079DS4 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PA079DS4 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PA079DS4 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PA079DS4"
- PVI PA079DS4
- PA079DS4 datasheet
- PA079DS4 image
- PA079DS4 price
- PA079DS4 distributor
