PM102WX1
| Panel Model | PM102WX1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.2 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PM102WX1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 222×132.48 mm |
| Outline | 235×145.8×6.5 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/55/40 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/8.8/17.0/-10.0V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2/VGG/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PM102WX1.
PVI PM102WX1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM102WX1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM102WX1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM102WX1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PM102WX1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PM102WX1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PM102WX1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PM102WX1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PM102WX1"
- PVI PM102WX1
- PM102WX1 datasheet
- PM102WX1 image
- PM102WX1 price
- PM102WX1 distributor
