PS320240T-006-I-07
| Panel Model | PS320240T-006-I-07 |
|---|---|
| Panel Brand | Powertip |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PS320240T-006-I-07 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 70.08×52.56 mm |
| Outline | 76.9×63.9×3.5 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 50/50/40/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR656 , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Powertip PS320240T-006-I-07.
Powertip PS320240T-006-I-07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Powertip PS320240T-006-I-07 pdf datasheet or detailed specifications of the Powertip PS320240T-006-I-07 or other Powertip LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Powertip PS320240T-006-I-07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Powertip PS320240T-006-I-07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Powertip PS320240T-006-I-07 pdf datasheet or detailed specifications of the Powertip PS320240T-006-I-07 or other Powertip LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Powertip PS320240T-006-I-07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PS320240T-006-I-07"
- Powertip PS320240T-006-I-07
- PS320240T-006-I-07 datasheet
- PS320240T-006-I-07 image
- PS320240T-006-I-07 price
- PS320240T-006-I-07 distributor

