PW062XS2
| Panel Model | PW062XS2 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.2 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PW062XS2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 137.52×77.22 mm |
| Outline | 154.4×92.6×6.2 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/5.0V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PW062XS2.
PVI PW062XS2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW062XS2 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW062XS2 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW062XS2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PW062XS2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW062XS2 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW062XS2 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW062XS2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PW062XS2"
- PVI PW062XS2
- PW062XS2 datasheet
- PW062XS2 image
- PW062XS2 price
- PW062XS2 distributor

