PW090XS1
| Panel Model | PW090XS1 |
|---|---|
| Panel Brand | PVI |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,9.0 inch, 640×220 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| PW090XS1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 202.56×105.27 mm |
| Outline | 219.4×120.8×7.2 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/5.0/17.0/-12.0V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2/VGH/VEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of PVI PW090XS1.
PVI PW090XS1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW090XS1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW090XS1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW090XS1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
PVI PW090XS1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the PVI PW090XS1 pdf datasheet or detailed specifications of the PVI PW090XS1 or other PVI LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from PVI PW090XS1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "PW090XS1"
- PVI PW090XS1
- PW090XS1 datasheet
- PW090XS1 image
- PW090XS1 price
- PW090XS1 distributor

