RGC11096096YR000

| Panel Model | RGC11096096YR000 |
|---|---|
| Panel Brand | RiTdisplay |
| Descrition | PM-OLED ,1.1 inch, 96×96 |
| Panel Type | PM-OLED |
| RGC11096096YR000 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 20.14×20.14 mm |
| Outline | 27×27×1.71 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 2000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | Mono(Yellow) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 105Hz |
| Driver IC | COG Built-in SSD1327 |
| Signal Interface | 8-bit 6800/8080 parallel, 3/4-wire SPI, I²C , 24 pins |
| Input Voltage | 2.5/3.5/13.0V (Typ.)(VDD/VCI/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of RiTdisplay RGC11096096YR000.
RiTdisplay RGC11096096YR000 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the RiTdisplay RGC11096096YR000 pdf datasheet or detailed specifications of the RiTdisplay RGC11096096YR000 or other RiTdisplay LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from RiTdisplay RGC11096096YR000 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
RiTdisplay RGC11096096YR000 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the RiTdisplay RGC11096096YR000 pdf datasheet or detailed specifications of the RiTdisplay RGC11096096YR000 or other RiTdisplay LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from RiTdisplay RGC11096096YR000 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "RGC11096096YR000"
- RiTdisplay RGC11096096YR000
- RGC11096096YR000 datasheet
- RGC11096096YR000 image
- RGC11096096YR000 price
- RGC11096096YR000 distributor
