SJ056NA-01A

| Panel Model | SJ056NA-01A |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.6 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| SJ056NA-01A Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 112.896×84.672 mm |
| Outline | 169×103×11.6 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Viewing Angle | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 70 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX SJ056NA-01A.
CHIMEI INNOLUX SJ056NA-01A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX SJ056NA-01A pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX SJ056NA-01A or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX SJ056NA-01A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX SJ056NA-01A are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX SJ056NA-01A pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX SJ056NA-01A or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX SJ056NA-01A distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "SJ056NA-01A"
- CHIMEI INNOLUX SJ056NA-01A
- SJ056NA-01A datasheet
- SJ056NA-01A image
- SJ056NA-01A price
- SJ056NA-01A distributor

