T-55579GD080J-LW-AAN
| Panel Model | T-55579GD080J-LW-AAN |
|---|---|
| Panel Brand | OPTREX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T-55579GD080J-LW-AAN Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 174×104.4 mm |
| Outline | 190×120.36 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 9%) |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/16 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/40/40 (Typ.)(CR≥50) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of OPTREX T-55579GD080J-LW-AAN.
OPTREX T-55579GD080J-LW-AAN are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the OPTREX T-55579GD080J-LW-AAN pdf datasheet or detailed specifications of the OPTREX T-55579GD080J-LW-AAN or other OPTREX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from OPTREX T-55579GD080J-LW-AAN distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
OPTREX T-55579GD080J-LW-AAN are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the OPTREX T-55579GD080J-LW-AAN pdf datasheet or detailed specifications of the OPTREX T-55579GD080J-LW-AAN or other OPTREX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from OPTREX T-55579GD080J-LW-AAN distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T-55579GD080J-LW-AAN"
- OPTREX T-55579GD080J-LW-AAN
- T-55579GD080J-LW-AAN datasheet
- T-55579GD080J-LW-AAN image
- T-55579GD080J-LW-AAN price
- T-55579GD080J-LW-AAN distributor

