T550HVN01.6
| Panel Model | T550HVN01.6 |
|---|---|
| Panel Brand | BriView |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T550HVN01.6 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 1209.6×680.4 mm |
| Outline | 1241.6×714.9×67.95 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 2%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) |
| Response Time | 6.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 10-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BriView T550HVN01.6.
BriView T550HVN01.6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BriView T550HVN01.6 pdf datasheet or detailed specifications of the BriView T550HVN01.6 or other BriView LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BriView T550HVN01.6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BriView T550HVN01.6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BriView T550HVN01.6 pdf datasheet or detailed specifications of the BriView T550HVN01.6 or other BriView LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BriView T550HVN01.6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T550HVN01.6"
- BriView T550HVN01.6
- T550HVN01.6 datasheet
- T550HVN01.6 image
- T550HVN01.6 price
- T550HVN01.6 distributor

