T550QVN01.1

| Panel Model | T550QVN01.1 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 3840×2160 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T550QVN01.1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | |
| Active Area | 1209.6×680.4 mm |
| Outline | 1242.6×715.4 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 5000 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | V-by-One 16 lane , 104 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T550QVN01.1.
AUO T550QVN01.1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T550QVN01.1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T550QVN01.1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T550QVN01.1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T550QVN01.1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T550QVN01.1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T550QVN01.1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T550QVN01.1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T550QVN01.1"
- AUO T550QVN01.1
- T550QVN01.1 datasheet
- T550QVN01.1 image
- T550QVN01.1 price
- T550QVN01.1 distributor

