TCG043WQLBAAFA-GA50

| Panel Model | TCG043WQLBAAFA-GA50 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TCG043WQLBAAFA-GA50 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2×8.25 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera TCG043WQLBAAFA-GA50.
Kyocera TCG043WQLBAAFA-GA50 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera TCG043WQLBAAFA-GA50 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera TCG043WQLBAAFA-GA50 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera TCG043WQLBAAFA-GA50 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera TCG043WQLBAAFA-GA50 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera TCG043WQLBAAFA-GA50 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera TCG043WQLBAAFA-GA50 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera TCG043WQLBAAFA-GA50 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TCG043WQLBAAFA-GA50"
- Kyocera TCG043WQLBAAFA-GA50
- TCG043WQLBAAFA-GA50 datasheet
- TCG043WQLBAAFA-GA50 image
- TCG043WQLBAAFA-GA50 price
- TCG043WQLBAAFA-GA50 distributor

