TCG043WQLBNN-GN01

| Panel Model | TCG043WQLBNN-GN01 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TCG043WQLBNN-GN01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2×6.2 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/60/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera TCG043WQLBNN-GN01.
Kyocera TCG043WQLBNN-GN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera TCG043WQLBNN-GN01 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera TCG043WQLBNN-GN01 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera TCG043WQLBNN-GN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera TCG043WQLBNN-GN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera TCG043WQLBNN-GN01 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera TCG043WQLBNN-GN01 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera TCG043WQLBNN-GN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TCG043WQLBNN-GN01"
- Kyocera TCG043WQLBNN-GN01
- TCG043WQLBNN-GN01 datasheet
- TCG043WQLBNN-GN01 image
- TCG043WQLBNN-GN01 price
- TCG043WQLBNN-GN01 distributor

