TCG066AALPAANN-GN00

| Panel Model | TCG066AALPAANN-GN00 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 800×92 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TCG066AALPAANN-GN00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 164.4×18.906 mm |
| Outline | 196.9×27.75 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 75% |
| Response Time | 8/22 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera TCG066AALPAANN-GN00.
Kyocera TCG066AALPAANN-GN00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera TCG066AALPAANN-GN00 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera TCG066AALPAANN-GN00 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera TCG066AALPAANN-GN00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera TCG066AALPAANN-GN00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera TCG066AALPAANN-GN00 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera TCG066AALPAANN-GN00 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera TCG066AALPAANN-GN00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TCG066AALPAANN-GN00"
- Kyocera TCG066AALPAANN-GN00
- TCG066AALPAANN-GN00 datasheet
- TCG066AALPAANN-GN00 image
- TCG066AALPAANN-GN00 price
- TCG066AALPAANN-GN00 distributor

