TD030MHEB2

| Panel Model | TD030MHEB2 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,3.0 inch, 320×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| TD030MHEB2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White |
| Active Area | 60.3×45 mm |
| Outline | 70.2×51.7 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 270 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30/10 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO TD030MHEB2.
TPO TD030MHEB2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD030MHEB2 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD030MHEB2 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD030MHEB2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO TD030MHEB2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO TD030MHEB2 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO TD030MHEB2 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO TD030MHEB2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TD030MHEB2"
- TPO TD030MHEB2
- TD030MHEB2 datasheet
- TD030MHEB2 image
- TD030MHEB2 price
- TD030MHEB2 distributor

