Overview
Specification
TM022HDH31

TM022HDH31 Basic Information
| Panel Model | TM022HDH31 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.2 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM022HDH31 Price | Request Price & Lead Time |
TM022HDH31 Mechanical Features
| Dot Resolution | 240(RGB)×320 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 180 PPI |
| Aspect Ratio | 3:4 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Active Area | 33.84×45.12 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 38.88×53.44 mm (H×V) |
| Outline Depth | 2.15 mm |
| Touch Panel | Without |
TM022HDH31 Optical Features
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Brightness | 300 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Viewing Angle | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Sunlight Readable | N |
TM022HDH31 Backlight System
| Lamp Position | Edge light type |
|---|---|
| Lamp Type | WLED |
TM022HDH31 Signal Interface
| Signal Category | CPU |
|---|
