TM043NBH02-40

| Panel Model | TM043NBH02-40 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM043NBH02-40 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2×4.4 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/70/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM043NBH02-40.
TIANMA TM043NBH02-40 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM043NBH02-40 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM043NBH02-40 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM043NBH02-40 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM043NBH02-40 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM043NBH02-40 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM043NBH02-40 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM043NBH02-40 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM043NBH02-40"
- TIANMA TM043NBH02-40
- TM043NBH02-40 datasheet
- TM043NBH02-40 image
- TM043NBH02-40 price
- TM043NBH02-40 distributor

