TM043NBH03

| Panel Model | TM043NBH03 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM043NBH03 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.856 mm |
| Outline | 105.5×67.2 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 5S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM043NBH03.
TIANMA TM043NBH03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM043NBH03 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM043NBH03 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM043NBH03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM043NBH03 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM043NBH03 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM043NBH03 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM043NBH03 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM043NBH03"
- TIANMA TM043NBH03
- TM043NBH03 datasheet
- TM043NBH03 image
- TM043NBH03 price
- TM043NBH03 distributor

