TM043NDH08

| Panel Model | TM043NDH08 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.3 inch, 480×272 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM043NDH08 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 95.04×53.86 mm |
| Outline | 105.5×67.2×3.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 10S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM043NDH08.
TIANMA TM043NDH08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM043NDH08 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM043NDH08 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM043NDH08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM043NDH08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM043NDH08 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM043NDH08 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM043NDH08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM043NDH08"
- TIANMA TM043NDH08
- TM043NDH08 datasheet
- TM043NDH08 image
- TM043NDH08 price
- TM043NDH08 distributor

