TM050RVHG01-00

| Panel Model | TM050RVHG01-00 |
|---|---|
| Panel Brand | TIANMA |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| TM050RVHG01-00 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 108×64.8 mm |
| Outline | 123.26×80.06×5.25 mm |
| Surface | Hard coating (6H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 49% |
| Viewing Angle | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TIANMA TM050RVHG01-00.
TIANMA TM050RVHG01-00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM050RVHG01-00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM050RVHG01-00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM050RVHG01-00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TIANMA TM050RVHG01-00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TIANMA TM050RVHG01-00 pdf datasheet or detailed specifications of the TIANMA TM050RVHG01-00 or other TIANMA LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TIANMA TM050RVHG01-00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "TM050RVHG01-00"
- TIANMA TM050RVHG01-00
- TM050RVHG01-00 datasheet
- TM050RVHG01-00 image
- TM050RVHG01-00 price
- TM050RVHG01-00 distributor

